Le Tour de France Fantasy 2018

אתמול הציגו עשרים ושתיים הקבוצות המתחרות בטור דה פראנס 2018 (2018 Le Tour de France) את סגל הרוכבים שלהם. בזה אחר זה הסתדרו הרוכבים, שמונה מכל קבוצה. 176 רוכבים מתחילים את המסע התובעני (לימודי ליבה וזה). לא כולם ישרדו עד פריז.

תוך כדי הטקס רשמתי לעצמי הערות. ייתכן שאני היחידה שצפתה בטקס הזה ששודר בערוץ יורוספורט מתחילתו ועד סופו.

אני – וגם תושבי לה רוש סור יון (La Roche-sur-Yon) באזור ונדה (Vendée) שבעמק הלואר, שסוף סוף קורה משהו מעניין בקנה מידה עולמי באזור שלהם. האמת, שלא בדיוק. ביקרתי שם לפני שנים. זהו אזור יפהפה ומתוייר להפליא. תראו מחר.

אין ספק שבמהלך ה- Grand Départ ולאחריה יגיעו למקום תיירים נוספים. הטור דה פראנס מועיל לתיירות בצרפת.

במהלך הטקס גיליתי שמארגני הטור דה פראנס מציעים משחק חדש לצופים האדוקים של המירוץ. הוא נקרא  Le Tour de France Fantasy Game.

נרשמים, מרכיבים קבוצה בת שמונה רוכבים מבין האופציות שעומדות לרשותנו, וצוברים נקודות בהתאם למידת הצלחתם של הרוכבים שבחרנו. מותר להחליף רוכבים פעמיים במהלך המירוץ, בימי המנוחה. בכל פעם – רוכב אחד בלבד. הבחירה הראשונית חשובה ומכרעת.

 

מייד לאחר הטקס החלטתי להקים את קבוצת MIRBELLE. שם מקורי, לא?

אז קבלו בחשיפה עולמית, בפעם הראשונה: השמיניה הנבחרת.
קבוצת MIRABELLE ב- 2018 Tour de France Fantasy Game.

ואלה שמות:

מוביל א’  – רומאן בארדה (21)
מוביל ב’ – ז’וליאן אלאפיליפ (101)
ספרינטר א’ – פטר סאגאן (111)
ספרינטר ב’ – דילאן טונס (38)
מטפס א’ – ראפה מייקה (114)
מטפס ב’ – תומאס (תום) דה גנט (174)
רוכב רב-גוני א’ – גרג ואן אברמאט (87)
רוכב רב-גוני ב’ – אדוולד בואסון האגן (132)

***

מוביל א’ (Marquee A) – רומאן בארדה (Romain Bardet, Ag2r La Mondiale)

הבחירה קשה. אני הולכת עם הלב בבחירה שלי, ולכן מבין האפשרויות שהמשחק מאפשר לי, התלבטתי (ואני עדיין לא סגורה על הבחירה) בין תום דמולאן לבין רומאן בארדה כמי שיוביל את הקבוצה שלי. דמולאן בכושר וחדור מוטיבציה, אם כי עוד לא בטוחה שסלחתי לו על האכזבה לקראת סוף מירוץ הג’ירו ד’איטליה השנה.

My goals are high, but my expectations remain realistic, מעיד על עצמו דמולאן. מחזיקה לו אצבעות. בארדה בהחלט בכושר, כפי שראינו במירוץ הדופינה שהסתיים לאחרונה, אותו סיים במקום השלישי. המוטו שלו – Take the risk or lose the chance.

אני חושבת שבשבוע הראשון של המירוץ יהיה לדמולאן יתרון על יריבו להנהגת הקבוצה שלי – בארדה. ועדיין, אחרי שכתבתי את הפוסט הזה החלפתי את הבחירה לבארדה.

למה החלפתי? כי הפעם דמולאן הוא סגנו של מייקל מתיוס; וכי חיכיתי לטור כדי לצפות בבארדה רוכב. קלאסה. בשנת 2016 סיים שני בדירוג הכללי בטור, לפניו רק פרום; בשנה שעברה סיים שלישי בדירוג הכללי. הוא מגיע רעב ומוכן. האם זו תהיה השנה שלו? ושל צרפת שרעבה לניצחון GC צרפתי ולמחזיק חולצה צהובה מקומי?

העמדה הנחרצת שהציג בארדה – בקו אחד עם דמולאן – לפיה היה על כריס פרום להשעות עצמו כל זמן שתלויים ועומדים בעניינו הליכי בירור משפטיים בנוגע לתוצאת בדיקת סמים (- בוואלטה ד’אספניה 2017) רק מוסיפות לו ולדמולאן נקודות (אצלי. וזה הכי חשוב בהרכבת הקבוצה).

בארדה ודמולאן, אגב, חתומים על קוד אתי לפיו אם יחל בירור בעניינם בנוגע לתוצאות בדיקת סמים, הם ישעו את עצמם אוטומטית ולא יתחרו עד לסיום הבירור. פרום לא הסכים לחתום על קוד אתי זה, ומבחינתי – זה פוסל אותו מלהיות ראש הקבוצה שלי.

ולא שאני מזלזלת בפרום. הוא בהחלט יהיה יריב חזק וטוען משמעותי לכתר ולחולצה הצהובה.

וינצ’נזו הכריש ממסינה ניבאלי עשוי להיות יריב רציני לפרום. למה לא בחרתי אותו? לא יודעת להסביר. הוא בהחלט בחירה שלישית שלי, אחרי השניים. מאחלת לו הצלחה רבה בטור הנוכחי ואולי אף שחזור הזכייה בטור משנת 2014.

לריצ’י פורט אני זוכרת חסד נעורים. אני זוכרת את ימי סגנותו לפרום בקבוצת סקיי. בינתיים, במדי קבוצת BMC, האוסטרלי טרם הראה יכולות (בין היתר בשל פציעות). עם זאת, הוא מתקדם ו- BMC הציגה אתמול חבורה רצינית וחזקה. כל אחד מהם יכול להיות מתחרה ראוי ולהתברג גבוה בדירוג הכללי.

אלחנדרו ולוורדה. יש לי פינה חמה בלב לספרדי החביב. הוא רוכב מעולה, אבל קשה לו להיות סגן של מישהו, ומכל המישהו-ים – להיות הסגן של קינטנה. איתרע מזלו וגם השנה הציבה אותו מוביסטאר כשחקן חיזוק. בפעם הקודמת שבא לחזק, אני זוכרת לו לטובה את הקטע המשעשע שברגע של היסח הדעת המשיך בקו ישר (במקום לפנות, עם הדרך) אל הדשא ולכיוון המעודדים. פרום שהיה צמוד ‘על הגלגל’ שלו מאחור והסתכל, כהרגלו, לכיוון הכביש, המשיך אחריו אל הדשא כמה מטרים עד ששניהם שמו לב לטעות. רגע של נחת מעורב בשמחה לאיד. Nobody’s perfect…

את נאיירו קינטנה אני לא בוחרת כמוביל הקבוצה. הקבוצה שלי, וכן זה אישי. זה לא הוא, זה אני. לא מסמפטת את הקולומביאני חסר הגיל וקטן המידות. אז נו פלייס פור יו, נקסט!

ואוסיף מילה חמה על רוגליץ’, ניבאלי, אוראן, מולמה ופולסאנג. כולם נהדרים, אבל יש לי מקום רק לאחד בקטגורית מוביל א’. אז כרגע אסתפק בלצפות בביצועים שלכם במקטעים השונים.
הלאה.

***
מוביל ב’ (Marquee B) – ז’וליאן אלאפיליפ (Julian Alaphilippe, Quick-Step Floors)

אלאפיליפ, שאני נהנית לצפות בו כרוכב, מדורג כרגע שישי בדירוג האישי בקטגוריית ה- WorldTour Ranking של איגוד האופניים הבינלאומי (UCI). הוא מוביל השנה בטור חבורה מצויינת ומוכשרת במיוחד. מאחלת לו ולקבוצה הצלחה רבה. וגם חייבת לציין, שהבחירה בין המועמדים השונים היתה קשה.

גריינט תומאס, סגנו של פרום ומי שזכה במירוץ הדופינה ממש לאחרונה, הוא רוכב חזק בקטגוריית הסגן. יש אמונה תפלה כזו, שלרוב מתממשת, שמי שזוכה בדופינה יעלה על הפודיום בטור. אז רשמתי אותו לאפשרות מחליף, אם יהיה צורך. כרגע הולכת עם הלב.
וכמובן, חייב להזכיר את לורנס טן דאם ופייר רולאן. מיי דה בסט מן ווין.

***
ספרינטר א’ (Sprinter A) – פטר סאגאן (Peter Sagan, BORA-Hansgrohe)

פה לא התלבטתי. אלוף סלובקיה הטרי (2018) ואלוף העולם בחולצת הקשת בענן מצוי בכושר מצוין וההישגים שלו השנה מעידים שהוא בא מוכן. מאידך, העבר הראה כי הוא לא רוכב קבוצתי וכדי להצליח בטור ברמה שהוא שואף להגיע אליה, צריך להיות team player. האם סאגאן מסוגל, מעבר לחולצה הירוקה, לעמוד על הפודיום בפריז? ימים יגידו.

בינתיים מאמצת את המוטו שלו: !Wake up and be happy
יכולתי כמובן לבחור את פרננדו גאביריה, מארק קבאנדיש, מרסל קיטל או אנדרה הגורילה גרייפל. לפי הסדר הזה. כולם מעולים.

***
ספרינטר ב’ (Sprinter B) – דילאן טונס (Dylan Teuns, BMC Racing Team)

פה הציעו לי אפשרויות של רוכבים שאני מודה, פחות עקבתי אחריהם. אז הלכתי עם טונס, רוכב בלגי שאני כן זוכרת לטובה. מחזיקה לדילאן אצבעות.

***
מטפס א’ (Climber A) – ראפה מייקה (Rafał Majka, BORA-Hansgrohe)
מאמצת גם את המוטו שלו: “!Always stay positive”. ההחלטה איזה פולני לבחור היתה קשה: מייקה או מיכאל קוואיאטקובסקי. אחרי ששמעתי את מייקה אתמול בראיון בטקס הצגת הקבוצות, החלטתי שהוא עשה את ההכנות הנדרשות, ובא רעב לתואר. מייקה מסוגל להיות יריב חזק מאד לפרום בהרים. האם גם יצליח בדירוג הכללי כפי שמקווים בבורה-הנסגרואה? נראה.
פוצוביבו האיטלקי הוא מטפס נהדר. רוכב חביב וסימפטי. אטאפומה, זאקארין, דני נבארו – וואוו. הבחירה מאד לא פשוטה.
***
מטפס ב’ (Climber B) – תומאס (תום) דה גנט (Thomas De Gendt, Team Lott Soudal)

תום דה גנט
. אני אוהבת את האופן שבו הוא רוכב. כנגד כל הסיכויים, מעורב הרבה בקבוצות בריחה. מחזיקה לו אצבעות.
לא היה קל לבחור בינו לבין וורן ברגיל (מחזיק החולצה המנוקדת – מלך ההרים בטור דה פראנס 2017 וזוכה פרס הרוכב התחרותי בטור), וגם קאלמז’אן, סיקאר וניקולא אדה בהחלט יריבים ראויים. יהיה מעניין.
***
רוכב רב-גוני א’ (All Rounder A) – גרג ואן אברמאט (Greg Van Avermaet, BMC Racing Team)
אני רוצה את גרג ואן אברמאט בקבוצה שלי. נקודה. האלוף האולימפי המכהן (ריו דה ז’ניירו 2016).
נכון, יש גם את טראמה, סילביאן שבאנל, ניקי טרפסטרה, סיימון גשקה, דאריל אימפיי ופיליפ ז’ילבר.
מממ, כולם טובים וראויים. אולי בכל זאת להחליף מהר לפני תחילת המירוץ מחר? לא.
***
רוכב רב-גוני ב’ (All Rounder B) – אדוולד בואסון האגן
(Edvald Boasson Hagen, team dimention data)
אלוף נורבגיה במירוץ נגד השעון הוא רוכב רב-גוני חזק מאד. וגם חביב עלי, אז אני לא מתלבטת.
עם זאת, בקבוצת הבחירה רשומים גם וילרמוז, בודנאר, גשקה, קוסאן, ז’ילבר וקונג, רוכבים שאני מעריכה, אבל מה לעשות, אין לי מקום ליותר משמונה רוכבים. אצפה בשמחה בהישגיהם בטור.
***
זהו זה. בהצלחה לרוכבים הנהדרים שלי ולכל אלה שמתחילים מחר את הטור דה פראנס. מהצגת הקבוצות אתמול אין ספק בלבי שיהיה מעניין. בחרתי את הקבוצה שלי מהלב. עם הרבה הרהורים, תהיו וספקות. מקווה שבחרתי היטב. אני מעוניינת שהקבוצה שלי תצבור נקודות ותצליח, אבל גם לא אתאכזב אם רוכבים אחרים יספקו עניין במקטעים עד פריז.
שיהיה לכולנו טור דה פראנס מרתק, מלהיב, תחרותי וספורטיבי. 
***