תעלת בלאומילך

אולי זה בגלל יום העצמאות שחל בשבוע שעבר.
אולי לא.
תוך כדי הליכה עלתה במוחי דמותו של בומבה צור ז”ל, אוחז בגאון בפטיש אוויר ומתחיל לקדוח בתאי העצב שבעמוד השדרה שלי.
גם כאן, כמו בסרט “תעלת בלאומילך”, חיוך זחוח מרוח על פניו. וגם כאן, כמו בסרט, אף אחד לא מעלה על דעתו לשאול אותו לפשרר מעשיו, או לעצור בעדו. להפך: נציגי מערכת החיסון מסייעים לו לקדוח, להרוס ולייצר מהומה שלמה. כולם רואים, כולם שומעים, אבל אף אחד לא רוצה להצטייר כאילו אינו יודע מה קורה בתחום אחריותו.
אז מה עושים? מעמידים פנים כאילו כל המבצע הזה היה מתוכנן: “בעצם, הגענו לחסל גורם זר. מה, זה לא גורם זר? לא יכול להיות.. שמאל-ימין-שמאל. קדימה קדח!”
ובסיומו של הסרט הפרטי שלי, לאחר טיפול בעירוי סטרואידים שמגיע למקום ומעמיד דברים על דיוקם, מחסל את הדלקת ומחסל כל מהה שעומד בדרכו, אני נותרתי עם ההריסות. ונציה של המזרח התיכון זה לא. אין גזירת סרט, ליווי תזמורת או ביקור נציגי ממשלה (על האחרון אני בכל מקרה מוותרת. תרשמו). יש תשישות אדירה, עייפות ולאות, בחילות, כאבי ראש, וכמובן כאבי הנזקים שהסב ההוא שקדח. בומבה צור. הגוף עושה מאמץ עילאי לשקם את עצמו. הסטטיסטיקה נגדו. ביג טיים. ולמרות שקיוויתי, רציתי, חשבתי, האמנתי, אני לא נמלטת ממנה. יש דברים שהם מעל כוח הרצון. גם אם תרצו, זו אגדה. אבל אני אופטימית.
וכך ניטע במוחי הרעיון להקמת האתר.
[8.5.2017]

//

עם האבחון במחלת טרשת נפוצה הגיע אצלי התיאבון לקרוא וללמוד על המחלה. במהלך חודש מאי האחרון החלטתי להקים אתר שיוקדש לטרשת נפוצה. ההחלטה באה בעקבות חיפוש אחרי מידע עדכני ואמין לגבי חידושים בתחום המחקר והטיפול. עיקר החומרים נגיש רק באנגלית או בשפות אחרות ודורש לעתים ידע מוקדם. מעבר לכך, מידע זה מצוי ברחבי הרשת באתרים שונים. בעמוד זה, אני מרכזת מידע שנראה לי חשוב ומעניין לחולי טרשת נפוצה, למשפחותיהם ואולי (אם כי אין לי יומרות כאלה) גם למטפלים בתחום.

המידע שאספתי, תרגמתי ופרסמתי הוא טקסטים מקוריים המבוססים על מקורות אליהם מצורפים קישורים, ו/או מידע שנמסר ואושר לשם פרסום. אין בפרסום העתקה ו/או הפרת זכויות יוצרים.

תדירות הפרסום באתר משתנה, בהתאם לכמות העדכונים ולהתפתחויות בתחום שאני מוצאת לנכון לעדכן ובהתאם לזמן הפנוי העומד לרשותי לשם כך. זוהי פעילות התנדבותית. למען הסר ספק, אני לא קשורה לחברה מסחרית כלשהי (רפואית או אחרת) וגם לא מקבלת תשלום עבור פעילותי זו. האתר הוא אתר פרטי והדומיין thebigdig.co.il בבעלותי.

בחודשים האחרונים הלך ופחת הזמן שהקדשתי לאתר “תעלת בלאומילך” thebigdig ולכן החלטתי להסירו מהאינטרנט. אם כי עדיין עולים בי הרהורים לשהיב אותו כאתר כתיבה אישית. הכל עוד פתוח…

[עדכון 7.10.2017]

//