קראתם תיק טוב לאחרונה?

 

עיון ברשימת הכותרים שמצויים בספרייה שלי, כמו גם של כל אחת ואחד מאיתנו, יכול ללמד רבות על בעלת הספרייה. בין הספרים הרבים שמכילה הספרייה שלי מתחבאים להם כמה וכמה ספרים שאני אוהבת במיוחד, או שקשורים לזיכרון או לאירוע מכוננים בחיי.

אני רוכשת ספרים לאורך כל השנה. שבוע הספר, כמו גם ירידים בינלאומיים שונים במהלך השנה, הם החגיגה הגדולה שלי ושל כל אוהבי הקריאה: ריכוז של כותרים חדשים, קלאסיקות ורבי מכר בו זמנית ותחת קורת גג אחת, לרבות מפגשים בלתי אמצעיים עם סופרים ומשוררים.

גם בעידן שבו הולכים ומתרבים ספרי השמע והספרים האלקטרוניים, שום דבר לא ישווה לריח שעולה באפי עם תחילת הקריאה של ספר חדש, או ליכולת (אל תגלו לאף אחד) לקפל את דפי הספר (מה שנקרא “לעשות אוזן”) על מנת לסמן לעצמי היכן הפסקתי לקרוא.

במהלך השנים צברתי חוויות לא שגרתיות רבות שקשורות בספרים, אולם לפני כשנתיים הייתה אחת שעלתה על כולן.

התחלתי לקרוא את הספר “לרקוד, לרקוד, לרקוד” של הרוקי מורקמי (ספר עוד יותר משונה מהרגיל אצל סופר זה) בתקופה הזויה משלי. שקעתי בסיפור, מרגישה כאילו זה אך המשך טבעי של המציאות. כל כך התחברתי לתיאוריו של מורקמי, עד כדי כך שתוך כדי קריאה, כשהייתי בערך בעמוד 83, עלתה בי מחשבה מוזרה. הלוא רצית לקרוא את הספר החדש של מורקמי וגם קנית אותו, חשבתי לעצמי, ועכשיו יש לך זמן. אז למה לעזאזל את לא קוראת אותו? תכף ומיד סגרתי את הספר וחיפשתי במשך חמש דקות את (אותו) הספר, עד שקלטתי שהוא לצידי ואני כבר קוראת אותו בשקיקה.

חוויה סוריאליסטית לחלוטין. אל תנסו אותה בבית.

לינדה סינקייביץ’ (Linda Sienkiewicz) רוכשת ספרים חדשים וישנים בחנויות יד שנייה ובשווקים והופכת אותם לתיקים איכותיים ומהודרים, תיקים ייחודיים וידידותיים לסביבה. הכל החל לפני שלוש שנים, כשחברה טובה של סינקייביץ’ פנתה אליה וביקשה ממנה לעצב לה תיק מכריכת רומן היסטורי שכתבה. סינקייביץ’ נענתה לאתגר ולאחר כמה ניסיונות עיצבה עבורה תיק. התיק זכה להצלחה רבה בזכות הגימיק וגם בזכות החשיבה על הפרטים הקטנים: מקום ייעודי לכרטיסי אשראי, לכלי איפור ולטלפון נייד.

מאז מציעה סינקייביץ’ תיקי ספרים תחת המותג Rókki handbags.

לקוחות Rókki handbags מתחלקים לשני סוגים עיקריים: אלה שמעוניינים באמירה ספרותית כלשהי ולכן מבקשים כריכה מסוימת, כמו הביוגרפיה של אודרי הפבורן או ספרי ג’יין אוסטן ואלה שמעוניינים בצד האופנתי של התיקים ומחפשים שילובי צבעים מסוימים. לעתים אף שולחים אל סינקייביץ’ ספר מסוים על מנת שתכין מהכריכה שלו תיק ערב ייחודי.

סינקייביץ’ מוכרת את תיקיה באמצעות חנות באתר Etsy ומחיריהם נעים בין 36-68$.


האמרה “אל תסתכל בקנקן אלא (רק) במה שיש בו” לא תופסת לגבי התיקים של המעצבת לינדה סינקייביץ’.

 

* * *

הצילומים באישור ובאדיבות לינדה סינקייביץ’, Rókki handbags.

* * *