קנסאי יאמאמוטו מעצב בתלת מימד

 

צילום: יח"ץ
צילום: יח”ץ

תאגיד סייקו אפסון (Seiko Epson Corporation), שמייצר מוצרי הדמיה ופתרונות הדפסה, שיתף פעולה עם מעצב האופנה היפני הידוע קנסאי יאמאמוטו (Kansai Yamamoto) בתצוגת האופנה “Fashion in Motion” שהתקיים בתחילת החודש במוזיאון אלברט וויקטוריה בלונדון. תוך שימוש במגוון סוגי הדיו המיועדים לטקסטיל, ומדפסות הטקסטיל החדשות, הדפיסו באפסון כ-30 מהעיצובים, ולמעלה מ-1000 מ”ר של טקסטיל – כותנה, פוליאסטר ומשי.

היצירות של ימאמוטו, שמשלבות עיצובים יפניים מסורתיים יחד עם סגנונות אולטרה-מודרני, הודפסו באמצעות מדפסת הזרקת דיו ומדפסת Epson SurePress FP-30160, המיועדות להדפסה על בדים ובגדים. הטכנולוגיה החדשנית איפשרה ליאמאמוטו לשלוט בתהליך ההדפסה ולהבטיח את התוצאה הסופית. 

“מטרתה של תצוגת האופנה הנוכחית היא להראות איך העיצובים שלי כיום טובים בהרבה מאלה שעיצבתי בתחילת דרכי בלונדון לפני ארבעים שנים.” מסביר יאמאמוטו. “האסתטיקה המסורתית היפנית, שמועברת מדור לדור, כוללת שילוב שכבות של מרקמים, דוגמאות וצבעים לכדי יצירת יופי אמנותי מקורי,” משחזר יאמאמוטו איך נוצר החיבור שאינו מובן מאליו, “כשראיתי את הדפסות הטקסטיל של מדפסות אפסון, הבנתי שמצאתי פתרון לדרישות שלי ושאצטרך להתאמץ עוד יותר כדי להתמודד עם היכולות הטכנולוגיות.”

 

 


 

 //
עוד כתבות בנושא:

ואן הרפן משתעשעת בתלת מימד
קטרנזו, הדפיסי לי עץ אשוח
רוברטו קוואלי מעצב מכונית מיני
ג’רמי סקוט נותן לסמארט כנפיים

//