קנסאי יאמאמוטו מעצב בתלת מימד

 

צילום: יח"ץ
צילום: יח"ץ

 

תאגיד סייקו אפסון (Seiko Epson Corporation), שמייצר מוצרי הדמיה ופתרונות הדפסה, שיתף פעולה עם מעצב האופנה היפני הידוע קנסאי יאמאמוטו (Kansai Yamamoto) בתצוגת האופנה "Fashion in Motion" שהתקיים בתחילת החודש במוזיאון אלברט וויקטוריה בלונדון. תוך שימוש במגוון סוגי הדיו המיועדים לטקסטיל, ומדפסות הטקסטיל החדשות, הדפיסו באפסון כ-30 מהעיצובים, ולמעלה מ-1000 מ"ר של טקסטיל – כותנה, פוליאסטר ומשי.

היצירות של ימאמוטו, שמשלבות עיצובים יפניים מסורתיים יחד עם סגנונות אולטרה-מודרני, הודפסו באמצעות מדפסת הזרקת דיו ומדפסת Epson SurePress FP-30160, המיועדות להדפסה על בדים ובגדים. הטכנולוגיה החדשנית איפשרה ליאמאמוטו לשלוט בתהליך ההדפסה ולהבטיח את התוצאה הסופית. 

"מטרתה של תצוגת האופנה הנוכחית היא להראות איך העיצובים שלי כיום טובים בהרבה מאלה שעיצבתי בתחילת דרכי בלונדון לפני ארבעים שנים." מסביר יאמאמוטו. "האסתטיקה המסורתית היפנית, שמועברת מדור לדור, כוללת שילוב שכבות של מרקמים, דוגמאות וצבעים לכדי יצירת יופי אמנותי מקורי," משחזר יאמאמוטו איך נוצר החיבור שאינו מובן מאליו, "כשראיתי את הדפסות הטקסטיל של מדפסות אפסון, הבנתי שמצאתי פתרון לדרישות שלי ושאצטרך להתאמץ עוד יותר כדי להתמודד עם היכולות הטכנולוגיות."

 

 


* * *

עוד כתבות בנושא:

ואן הרפן משתעשעת בתלת מימד
קטרנזו, הדפיסי לי עץ אשוח
רוברטו קוואלי מעצב מכונית מיני
ג'רמי סקוט נותן לסמארט כנפיים

 * * *

Site Footer

Sliding Sidebar

על אודותיי

על אודותיי

אני כותבת וקוראת, עורכת ומצלמת. ללא גלוטן וחלב. אוהדת מירוצי אופני כביש וכדורגל. באתר זה, במרחב שהוא רק שלי, אני משתפת מחשבות, רעיונות, מעשים, תחומי עניין, אנרגיות חיוביות, השראה. לפעמים, אני חיה בסרט בו ליהקתי את מורגן פרימן לתפקיד מספר כל-יודע. השנה, תשע"ח, אני סטודנטית שנה שנייה בתכנית הבינתחומית באמנויות לקראת תואר שני (שני) מאוניברסיטת תל אביב. סיימתי בהצטיינות לימודי מאסטר בפקולטה למשפטים. כיום, עצמאית, בעלת עסק לשירותי תוכן ותקשורת שיווקית ועורכת דין פעילה

ציטוט

"בעומק לבי איני מאמין שנחוץ לאדם איזה כשרון מיוחד כדי להתרומם מהאדמה ולרחף באוויר.
אתה עוצם את עיניך; פורש את זרועותיך; נותן לעצמך להתפוגג.
ואז, לאט-לאט, אתה מתנתק מהאדמה ומתרומם. ככה."
[פול אוסטר / "מר ורטיגו"]

אני גם כאן:

מירה-בל גזית © 2017 כל הזכויות שמורות