קטרנזו, הדפיסי לי עץ אשוח

|
שיתוף
פעולה ייחודי בין
מרי קטרנזו, מעצבת בריטית צעירה
וכישרון עולה, לבין מוזיאון העיצוב בלונדון הוליד
עץ אשוח לחג המולד בגובה 3 מטרים. העץ עוצב והולבש בהדפסים
הייחודיים שעיצבה קטרנזו עבור פריטי
קולקציית סתיו-חורף2012/13 שלה.
|||||

עץ האשוח בעיצוב מרי קטרנזו. צילום: Design Museum
עץ האשוח בעיצוב מרי קטרנזו. צילום: Design Museum

למעשה, כשחושבים על זה, עיצוב העץ ממש מתבקש אחרי שצופים בפריטי קולקציית סתיו-חורף 2012/13 ומגלים, באמצעות קטרנזו, את היופי שטמון בחפצים שאנו עושים בהם שימוש יומיומי: עיפרון, כפית, מתלה לבגדים, כלי שחמט, מכונת כתיבה.

קטרנזו לוקחת את השגרתי והופכת אותו למיוחד ולנשגב.

אחד משבעת הצבעים המובהקים בקולקציה הוא הירוק, שגם שולט, כמובן, בעיצוב עץ האשוח לחג המולד. ההשראה של קטרנזו לעיצוב הפריטים הירוקים בקולקציה שלה, וגם את העץ, באה מגינות לונדוניות. העיצוב הוא רב שכבתי שמזכיר מבוך עשוי רקמה עבודת יד.

מתוך קולקציית סתיו-חורף 2012/13 של מרי קטרנזו. צילום מסלול (שמאל): First View. צילום מאחורי הקלעים: Jason Lloyd Evans. באדיבות: Design Museum
מתוך קולקציית סתיו-חורף 2012/13 של מרי קטרנזו. צילום מסלול (שמאל): First View. צילום מאחורי הקלעים: Jason Lloyd Evans. באדיבות: Design Museum

קטרנזו, 28, נולדה באתונה, יוון. היא החלה ללמוד בבית הספר לעיצוב ולאדריכלות ברוד איילנד, ארה"ב אולם במהלך לימודיה עברה ללונדון, שם השלימה את התואר הראשון והשני בבית הספר הגבוה לאמנות ולעיצוב סנטרל סנט מרטין.

עם סיום לימודיה בשנת 2008 עבדה קטרנזו אצל מספר מעצבים. שנה לאחר מכן זכתה במלגת NEWGEN מטעם המועצה הבריטי לאופנה למשך שש עונות (החל מעונת אביב/קיץ 2009 ועד עונת סתיו/חורף 2011). בשנה שעברה זכתה קטרנזו בפרס הכישרון העולה בטקס פרסי האופנה הבריטיים והשנה שיתפה פעולה עם רשת Topshop ועיצבה עבורם קולקציית הדפסים פרחונית שנמכרה במלואה תוך מספר ימים.

הקולקציה האחרונה שהציגה קטרנזו (Katrantzou) קולקצית אביב-קיץ 2013 – היא מחווה לשירות הבולאי. גם הפעם בוחרת קטרנזו בול, חפץ יומיומי, כהשראה לעיצוב ההדפסים. קטרנזו מפרקת את מבנה הבול – מה"שיניים" שלו (השוליים המשוננים שנוצרים מתלישת הבול) דרך השובל והציור שעליו וכלה בחותמת – והופכת אותו להדפס דינמי מלא עניין וצבע.

העץ יוצג במוזיאון העיצוב בלונדון עד ליום 9.1.2013.

* * *

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer

Sliding Sidebar

על אודותיי

על אודותיי

אני כותבת וקוראת, עורכת ומצלמת. ללא גלוטן וחלב. אוהדת מירוצי אופני כביש וכדורגל. באתר זה, במרחב שהוא רק שלי, אני משתפת מחשבות, רעיונות, מעשים, תחומי עניין, אנרגיות חיוביות, השראה. לפעמים, אני חיה בסרט בו ליהקתי את מורגן פרימן לתפקיד מספר כל-יודע. השנה, תשע"ח, אני סטודנטית שנה שנייה בתכנית הבינתחומית באמנויות לקראת תואר שני (שני) מאוניברסיטת תל אביב. סיימתי בהצטיינות לימודי מאסטר בפקולטה למשפטים. כיום, עצמאית, בעלת עסק לשירותי תוכן ותקשורת שיווקית ועורכת דין פעילה

ציטוט

"בעומק לבי איני מאמין שנחוץ לאדם איזה כשרון מיוחד כדי להתרומם מהאדמה ולרחף באוויר.
אתה עוצם את עיניך; פורש את זרועותיך; נותן לעצמך להתפוגג.
ואז, לאט-לאט, אתה מתנתק מהאדמה ומתרומם. ככה."
[פול אוסטר / "מר ורטיגו"]

אני גם כאן:

מירה-בל גזית © 2017 כל הזכויות שמורות