צעדה להגברת המודעות לסרטן השד / תשקופת

ביום שישי 15.10.2010 הצטרפתי למאות נוספים וצעדתי בצעדת 4 ק”מ השנתית השנייה להגברת המודעות לסרטן השד ולאורח חיים בריא ע”ש דיאן טרגין ז”ל. זו היתה הפעם השנייה שמתקיימת הצעדה וגם הפעם השניה שבה אני צועדת.

למה?

כי בת משפחה שלי חולה בסרטן השד וראיתי מקרוב איך המחלה משנה חיים וקשרי משפחה.

ועוד יותר חשוב – כי נקרתה בפניי הזדמנות לעשות. To make a difference. זה נשמע יותר טוב באנגלית. תשקופת היא מוסד ללא מטרות רווח, שמסייעת לחולות ולבנות משפחותיהם בהתמודדות עם המחלה והשלכותיה. עיריית רעננה ועמותת אחת מתשע (שגם היא פועלת להעלאת המודעות לסרטן השד, מעניקה שירותי תמיכה ומידע לנשים חולות ולמשפחותיהן) חברו אל תשקופת בארגון הצעדה החשובה הזו לגיוס כספים לפעילותה.

הגעתי לבד אל אזור ההתכנסות. כשראיתי את כמות האנשים הגדולה שהתאספה ביום שישי בבוקר בפארק רעננה התפשט חיוך על פני, והרגשתי תחושה של חיבוק קהילתי. תוך פחות מעשר דקות שכחתי שאני עייפה ולא ישנתי מספיק בלילה שלפני, שכחתי שכואב לי הראש ועוד כל מיני דברים קטנים ממש לא רלבנטיים. היה פשוט מרגש.

ועם תום הצעדה, חיכו לנו משקאות בריאים – Smoothies – מיקס טבעי, בלי תוספת סוכר, של פירות וירקות.

ציונה מלמן, השפית הראשית (לשעבר) והמייסדת של המטבח ב”מצפה אלומות”, עמדה מאחורי הבלנדרים וניצחה בשמחה ועם חיוך גדול על מלאכת הכנת המשקאות. המוצלח מביניהם היה משקה פירות עם כוסברה וג’ינג’ר. לרוויה!

ואני – צעדתי, שתיתי, עברתי בין דוכני שוק האיכרים שהיו לא רחוק, כמדי יום שישי, והתיישבתי מתחת לעץ להרהר על החיים, היקום ושאר ירקות. כמה דקות של שקט עד החזרה לשגרה.

* * *