פצ’ה קוצ’ה 20 | 18-19.3.2018

דניאלה מרוז היתה מתעמלת אמנותית, שלאחר שנים של אימונים הרגישה שחסר לה משהו ופנתה לעולם המחול. בהמשך התגלגלה ללימודי וידאו ואנימציה בבצלאל. שם מצאה את מה שחיפשה והיה חסר לה – חיבור מושלם בין תנועה לבין קולנוע. דניאלה החלה ליצור סרטי סטופ מושן, קליפים, סרטים קצרים, כשלכולם יש מכנה משותף אחד – מפגש בין תנועת הגוף לדימוי הזז.

דניאלה היא אחת מתוך 10 יוצרים שנבחרו לעמוד על בימת הפצ’ה קוצ’ה* ולספר על עבודתם. ובחודש הבא, במשך שש דקות ו-40 שניות, עתידה דניאלה לספר על מקורות ההשראה ודרך העבודה המיוחדת שלה.

שש דקות ו-40 שניות עומדות לרשות 10 יוצרים, שנבחרים מדי שנה לעמוד על בימת הפצ’ה קוצ’ה, לספר על עבודתם ולייצג את כל מה שזז, מתחדש ומעניין בעולם האמנות. זוהי הזדמנות להיחשף למגוון מובחר של הכישרון והעומק של היצירה בארץ.

בנוסף לדניאלה מרוז, שכבר הצגתי בפתיחה, ישתתפו האמנים הבאים, שיוצרים במגוון רחב של ז’אנרים ואינטראקציות בינתחומיות, ומציגים יחדיו מרקם מעניין של עבודות השוזרות סיפור חיים, זיכרונות ילדות, נוסטלגיה ומסורת, לצד עיסוק בגוף, באינדיבידואל ובמעמד תרבותי חברתי ופוליטי:

שירן ספיר מאיירת ביד אמן זיכרונות ילדות של ילדת מפתח שאספה את הפתקים שהשאיר לה אבא; תאטרון החנות מחייה תסכיתי רדיו משנות החמישים; מורן דובשני מכליאה בין מכשור רפואי לתיבת נגינה ומאפשרת לכל אחד להקשיב לנגינה ליבו הייחודית;

קסניה סובה יוצרת רצף ריגשי ואמנותי בשלל הסרטונים שלה שמוצגים תחת הכותרת “רוסיה ים תיכונית”; רמי טריף מעצב תעשייתי וחוקר תרבות מפגיש בין מסורות דרוזיות עתיקות לטכנולוגיה ותרבות עכשווית;

קסניה סובה: "רוסייה ים תיכונית". צילום: דימה פוליבקין
קסניה סובה: “רוסייה ים תיכונית”. צילום: דימה פוליבקין

נורלדין מוסא יביא אל המסך הגדול של היכל התרבות 20 פריימים שמתעדים בעין רגישה וחכמה את החיים במתקן חולות ומחוצה לו; גיא קוניגשטיין יחשוף עשיה אמנותית בתנועה חוצת יבשות בין דימוי לפרפורמנס, בין וידאו לעיצוב; ו“היללה” (ניתאי קליי בגיטרה, שירה, כתיבה והלחנה; סוף ניקריטין בקונטרבס; יובל מעיין בגיטרה חשמלית; אורי ארמן בסקסופון טנור וסופרן; נור בר גורן בפרקשן ויובל קאופמן בתופים) יספרו וינגנו את המסע המוזיקלי שלהם בין טורקיה, איראן, סלובניה, אירלנד ועוד.

אירוע פצ’ה קוצ’ה ה-20 מתקיים השנה בסימן 20/20. במהלכו תוצא למכירה חולצה במהדורה מוגבלת בעיצובה של מעצבת הבית דניאל ויינברג וגם יוצעו למכירה שבעה הדפסים במהדורה מוגבלת, בעיצובם של מאיירים ומעצבים בוגרי הפצ׳ה קוצ׳ה לדורותיו.

במסגרת אירוע פצ’ה קוצ’ה ה-20 נחגוג 20 שנה להקמתה של חברת “פאזה”. “פאזה” היא חברת ההפקות והשיווק שפרשה חסותה על האירוע מאז השנה השנייה לקיומו. הפצ’ה קוצ’ה פועל כעמותה ללא כוונת רווח, והוא אפיק נוסף לפעילותם של מנהליה האמנותיים ושל חברת “פאזה” שמחברת בפעילותה השוטפת בין הקהל הרחב והמגזר העסקי, לבין עולם התוכן של האמנות והעיצוב.

//

מכירת הכרטיסים תחל ביום ראשון 4.3.18 הרכישה באתר בלבד www.pechakuchatlv.com

//

*מקור השם פצ’ה קוצ’ה ביפן ופירושו הקולות הנשמעים בזמן הגיית השיחה, בלה בלה אם תרצו.

קסניה סובה: “רוסייה ים תיכונית”. צילום: דימה פוליבקין