סבינה סעד: איורים על ניירות עטיפה

 

"בימי רביעי, אם ההתחייבויות שלי ומזג האוויר מרשים לי, אני נוסעת לשוק הפשפשים ברמלה", מספרת סבינה סעד איך נולדה התערוכה, "שם אני מחפשת 'אוצרות'. זה יכול להיות משהו יקר ערך או משהו שיש לו ערך רק בשבילי, כי הוא מקשר אותי שוב עם העבר. לפעמים אני גם מוצאת שם 'חומר גלם' לעבודות האמנות שלי. באחד הימים האלה ראיתי, מונח במרכול של אחד המוכרים, צרור ניירות מגולגל: משהו התחיל לעלות מזכרוני… הרמתי אותם… וראיתי שהיו אלה ניירות אריזה של אשכוליות JAFFA. הזכרון חזר אלי!"

הכי טוב ג'ינג'י. סבינה סעד
הכי טוב ג'ינג'י. סבינה סעד

"בילדותי באיטליה, היה לי אוסף של ניירות אריזה של תפוזים. הייתי לוקחת אותם מהתפוזים שאמי היתה קונה, ומדי פעם מקבלת אותם במתנה מהירקן. הם היו עשויים מנייר משי עדין, דקים להפליא, ובמרכזם היה ציור של הפרי, או של חיה, או של פרח, של דמות או של נוף, בליווי של שם היוצר. הם היו צבעוניים ובעיקר יפים. היה משולב בהם גם צבע זהב או כסף. אוצר של ממש. הניירות שמצאתי היו מודפסים רק בצבע כחול, אבל הקסם שלהם כבש אותי. בכמה פרוטות קניתי אותם, בלי לדעת מה אני עושה איתם. כעבור זמן מה תגיע ההזדמנות."

ברמי והצרכניה. סבינה סעד
ברמי והצרכניה. סבינה סעד

"תערוכה קבוצתית לכבוד 120 שנה של העיר רחובות. חשבתי לכתוב עליהם מזכרונותיי הקשורים לעיר רחובות, ולשלב בהם איור עם הכיתוב. אישה שראתה את העבודות הוקסמה וקנתה אותם ממני. לפני שנפרדתי מהם – צילמתי אותם. כשגיליתי שקיים מוזיאון הפרדסנות ברחובות, שלחתי להם את הצילומים. גם הם התלהבו ושאלו אותי אם אפשר להציג אותם אצלם. אמרתי להם שאי-אפשר כי מכרתי אותם… אבל אני מוכנה, אם הם רוצים, להמשיך את הסדרה."

"ככה נולדה התערוכה. על הדפים כתבתי ואיירתי זיכרונות של החיים שלי, של העלייה בסוף שנות השישים, של החיים במושב רמות מאיר, רגעים קטנים של חיי משפחה, לפעמים משולבים באירועים הגדולים של המדינה."

גידול תרנגולי הודו. סבינה סעד
גידול תרנגולי הודו. סבינה סעד

בימים אלה מוצגת בספריה של המכון הטכנולוגי חולון (HIT) התערוכה "זכרונות קלופים" – תערוכה נוסטלגית של זכרונות שאוירו ונכתבו על-ידי האמנית סבינה סעד, על ניירות עטיפה ישנים של פירות הדר. בתערוכה מוצגות 48 עבודות, כתובות ומאוירות על ניירות אריזה מקוריים של הדרים, בצבעי אקריליק ודיו.

* * *

מה? זכרונות קלופים / סבינה סעד
איפה? הספריה בבנין 5, המכון הטכנולוגי חולון (HIT), רח' גולומב 52, חולון
מתי? ימים ראשון עד חמישי משעה 9:00 עד שעה 20:00, ימי ששי משעה 9:00 עד שעה 13:00.
נעילת תערוכה:  יום שישי 2.5.14.

* * *

לקריאה נוספת: 

מהמגרש לקנווס: פפסי חוגגת כדורגל ואמנות 
יקב יפו ו"בית הגלגלים": יין עם תווית ייחודית. 100% תרומה
דובל בדיזנגוף: חנות פופ-אפ עם קצף
המגפיים הצהובים שלי. פרויקט טימברלנד ושנקר

* * *

Site Footer

Sliding Sidebar

על אודותיי

על אודותיי

אני כותבת וקוראת, עורכת ומצלמת. ללא גלוטן וחלב. אוהדת מירוצי אופני כביש וכדורגל. באתר זה, במרחב שהוא רק שלי, אני משתפת מחשבות, רעיונות, מעשים, תחומי עניין, אנרגיות חיוביות, השראה. לפעמים, אני חיה בסרט בו ליהקתי את מורגן פרימן לתפקיד מספר כל-יודע. השנה, תשע"ח, אני סטודנטית שנה שנייה בתכנית הבינתחומית באמנויות לקראת תואר שני (שני) מאוניברסיטת תל אביב. סיימתי בהצטיינות לימודי מאסטר בפקולטה למשפטים. כיום, עצמאית, בעלת עסק לשירותי תוכן ותקשורת שיווקית ועורכת דין פעילה

ציטוט

"בעומק לבי איני מאמין שנחוץ לאדם איזה כשרון מיוחד כדי להתרומם מהאדמה ולרחף באוויר.
אתה עוצם את עיניך; פורש את זרועותיך; נותן לעצמך להתפוגג.
ואז, לאט-לאט, אתה מתנתק מהאדמה ומתרומם. ככה."
[פול אוסטר / "מר ורטיגו"]

אני גם כאן:

מירה-בל גזית © 2017 כל הזכויות שמורות