מסעדות, בתי קפה וברים על הכוונת: מבצע אכיפה ממוקד

בשבועות האחרונים עורכים מפקחי עבודה של אגף האכיפה המינהלית במשרד התמ”ת מבצע אכיפה ממוקד במסעדות, בבתי קפה, בברים ובבפאבים. המבצע מתבסס על תלונות עובדים וכן על מידע מודיעיני שהצטבר במינהל ההסדרה והאכיפה.

צילום אילוסטרציה. stock.xchng
צילום אילוסטרציה. stock.xchng

עד כה נגבו עדויות מכ- 300 עובדים ונפתחו 140 תיקי חקירה נגד עסקים שהפרו את חוקי העבודה: לא שילמו שכר מינימום, לא שילמו עבור ימי התלמדות או הכשרה או הדרכות, לא שילמו תמורת עבודת שעות נוספות או תוספת על עבודה בשבת, לא שילמו עבור המתנה למשמרת,  לא נתנו לעובדים תלושי שכר, נתנו לעובדים תלושי שכר שלא שיקפו את שכר העובדים בפועל, לא הפרישו עבור העובדים לפנסיה ועוד.

מבצע זה התקיים לאחר כניסתו לתוקף של החוק להגברת האכיפה של דיני העבודה שנחקק במטרה לשפר ולייעל את האכיפה כנגד מעסיקים המפרים את חוקי העבודה ולא משלמים לעובדים את המגיע להם. החוק מאפשר הטלת עיצום כספי (קנס מנהלי) על מעסיקים שהפרו את חוקי העבודה וגם הטלת אחריות אזרחית, מנהלית ופלילית.

נוכח הוראות החוק החדש וכוונת משרד התמ”ת להמשיך במבצע האכיפה מומלץ לעוסקים בתחום לעשות בדק בית. כך תוכלו לחסוך לא רק הליכים מנהליים ופליליים מטעם המדינה אלא גם למנוע תביעות עתידיות מצד עובדים. ולמלצרים, ברמנים, צוות מטבח, מארחות ויתר העובדים בענף המסעדנות – המשיכו לעמוד על שלכם ושלא יעבדו עליכם!

* * *