מה שהלב מרגיש | עמותת צ’יימס ישראל

כבר כמה שנים ברציפות מתקיימים יום המעשים הטובים הישראלי ויום המעשים הטובים הבינלאומי זה לצד זה. באותם ימים הזרקור מופנה אל מיזמים, עמותות ופעילויות למען הקהילה. באותם ימים אנחנו מתנדבים, לוקחים חלק בפעילויות שונות, תורמים כסף, קונים מוצרים. חלקנו ממשיכים להתנדב ולפעול למען הקהילה באופנים שונים וחלקנו יחכו עד לתזכורת בשנה הבאה.

כמנהגי מעת לעת, בחרתי הפעם להפנות זרקור אל פעילות עמותת צ’יימס ישראל. העמותה הוקמה בשנת 1991 ביוזמת עיריית תל אביב-יפו ובשיתוף משרד הרווחה. בצורה זו שולבה פעילות הארגון האמריקני צ’יימס בהפעלת שירותים קהילתיים לאנשים עם צרכים מיוחדים בישראל.

העמותה היא ארגון ללא מטרת רווח שייעודו לפעול למען שיפור איכות חייהם ושיתופם המלא בקהילה של אנשים עם צרכים מיוחדים, בכל הגילאים, מכל המגזרים ובכל מקום שיש בו צורך. לשם כך מציעה העמותה מגוון שירותים מקצועיים ורב-תחומיים באיכות גבוהה.

תערוכת ציורים של אמני עמותת צ’יימס ישראל

"מה שהלב מרגיש", עמותת צ'יימס ישראל, גלריה ZOA. צילום: יח"ץ
“מה שהלב מרגיש”, עמותת צ’יימס ישראל, גלריה ZOA. צילום: יח”ץ
"מה שהלב מרגיש", עמותת צ'יימס ישראל, גלריה ZOA. צילום: יח"ץ
“מה שהלב מרגיש”, עמותת צ’יימס ישראל, גלריה ZOA. צילום: יח”ץ

בשבוע שעבר נפתחה בגלריה ZOA ע”ש דבורה פישר, בבית ציוני אמריקה, תערוכה ייחודית של אמנים עמותת צ’יימס ישראל. העמותה מקיימת סדנאות ציור, בטכניקות שונות ובמגוון חומרים, על מנת לקדם אנשים עם צרכים מיוחדים שיש להם יכולות אמנותיות גבוהות. העבודה האמנותית היא חלק משמעותי בתהליכי ההעצמה האישית של כל חניך ומסייעת בתהליך השיקום בצורה יצירתית.

התערוכה היא פרי שיתוף פעולה בין עמותת צ’יימס ישראל לבין תשלובת מפעלי ד”ר פישר ובית ציוני אמריקה. כולם מוזמנים לבקר בתערוכה ואם אהבתם – גם לרכוש ציורים. ניתן לרכוש את הציורים גם באתר העמותה.

 “זר עוזר”

זר "זריחה". 89 ש"ח. מיזם "זר עוזר", עמותת צ'יימס ישראל. צילום: מיכה אדר
זר “זריחה”. 89 ש”ח. מיזם “זר עוזר”, עמותת צ’יימס ישראל. צילום: מיכה אדר

חג השבועות מתקשר לקישוט הבית והסביבה בצמחיה כסמל לביכורים ולהרמוניה עם הטבע. זה זמן טוב לרכוש פרחים ועציצים דרך מיזם “זר עוזר”. 

“זר עוזר” הוא אחד מהמיזמים של עמותת צ’יימס ישראל – מפעל מוגן בו לוקחים חלק אנשים עם פיגור שכלי, נפגעי נפש, לקויי ראיה, אוטיסטים ואנשים עם מוגבלויות שונות הנמצאים בתהליך שיקום. העבודה במסגרת “זר עוזר” היא גם מסגרת שיקומית וגם מקום לעשייה ומימוש עצמי, שנותן לעובדים בו מענה תעסוקתי ופרנסה – הזדמנות אמיתית לחיי כבוד ועצמאות.

“מיני גרדן”

תל אביב. "מיני גרדן" - ערכת שתילה. 49 ש"ח. עמותת צ'יימס ישראל. צילום: יח"ץ
תל אביב. “מיני גרדן” – ערכת שתילה. 49 ש”ח. עמותת צ’יימס ישראל. צילום: יח”ץ

עמותת צ’יימס ישראל שיתפה פעולה יחד עם המעצב ארז מולאי ויצרו ערכות שתילה אורבניות לגינה פרטית בהשראת מקומות נבחרים המייצגים את הפסיפס של החברה הישראלית – קיבוץ, תל אביב וירושלים, תחת הפרויקט “מיני גרדן”. את הערכות מייצרים ומרכיבים משתקמי עמותת צ’יימס ישראל במסגרת המפעל המוגן “זר עוזר”. ערכת השתילה היא מוצר ירוק המיועד לשימוש חוזר. “מיני גרדן” בנויה משלוש ערכות שתילה בעיצובים שונים המגיעות עם אדמה, 2 שקיות זרעים והוראות מדויקות כיצד להשתמש בערכה.

מתנה מקסימה לפעילות עם ילדים, שמעניקה גם חוויה של שותפות בתרומה לקהילה.

* * *

לקטלוג זרים, עציצים ומתנות, ולהזמנות כנסו לאתר “זר עוזר”.

* * *