מדרגות שהן תופעת טבע | פריז

המעצב הצרפתי אורה איטו (Ora Ito) עיצב את ביתה החדש של מחלקת התקשורת של תאגיד LVMH, שכוללת, בין היתר, את מערכות העיתונים Le Parisien ו- Les Echos. גרם המדרגות הוא המוטיב המרכזי בבניין בן ארבע הקומות, שברובע ה-15 של פריז.

"רציתי שגרם המדרגות יהיה מרכז הכובד, לב לבו של הבניין. היצור הזה נע בצור גלית בחלל, מעצב אותו וחודר אליו. הכימרה הענקית של חצי לויתן וחצי נחש, לוכדת אותך, בולעת אותך ויורקת אותך כשאתה בקומה הנכונה," מסכם המעצב. פסל מרשים ומושך תשומת לב בעל צורה ביומורפית, כמו סופת טורנדו באווירה משרדית שלווה.

גרם המדרגות עולה על הארכיטקטורה. המשרדים תוכננו בכוונה בעיצוב מינימליסטי, רגוע ופונקציונלי ללא עיצוב שאינו נחוץ. הפרטים עדינים ואינם בוטים או מתבלטים. ההפתעה החזותית היחידה לעובדים, שותפים ומבקרים היא הגוף הענק שעולה דרך הבניין ומשאילא ת עצמו לפונקציות מגוונות בכמה חללים: חלל הקבלה,חציצה בין חדרי עבודה, הקנטינה/חדר האוכל וקירות האודיטוריום.

אורה איטו עיצב גם את החללים המשותפים לכלל הפרויקט הנדל"ני שברחוב גרנל 10, שמשתרעים על יותר מ- 30,000 מ"ר ב-30 קומות, לרבות אלו של מחלקת התקשורת.

//
הצילומים באדיבות: DuendePR/We Are Contents.

Site Footer

Sliding Sidebar

על אודותיי

על אודותיי

אני כותבת וקוראת, עורכת ומצלמת. ללא גלוטן וחלב. אוהדת מירוצי אופני כביש וכדורגל. באתר זה, במרחב שהוא רק שלי, אני משתפת מחשבות, רעיונות, מעשים, תחומי עניין, אנרגיות חיוביות, השראה. לפעמים, אני חיה בסרט בו ליהקתי את מורגן פרימן לתפקיד מספר כל-יודע. השנה, תשע"ח, אני סטודנטית שנה שנייה בתכנית הבינתחומית באמנויות לקראת תואר שני (שני) מאוניברסיטת תל אביב. סיימתי בהצטיינות לימודי מאסטר בפקולטה למשפטים. כיום, עצמאית, בעלת עסק לשירותי תוכן ותקשורת שיווקית ועורכת דין פעילה

ציטוט

"בעומק לבי איני מאמין שנחוץ לאדם איזה כשרון מיוחד כדי להתרומם מהאדמה ולרחף באוויר.
אתה עוצם את עיניך; פורש את זרועותיך; נותן לעצמך להתפוגג.
ואז, לאט-לאט, אתה מתנתק מהאדמה ומתרומם. ככה."
[פול אוסטר / "מר ורטיגו"]

אני גם כאן:

מירה-בל גזית © 2017 כל הזכויות שמורות