כשאבני פגש את אלכסנדר | “בית לבירה” – תערוכת עיצוב

 

עיצוב: ויקה גרבר. צילום: משה דבורקין
עיצוב: ויקה גרבר. צילום: משה דבורקין

ביום חמישי בערב הציגו סטודנטים במחלקה לתקשורת חזותית במכון אבני תערוכת עיצוב ייחודית – “בית לבירה”. תערוכה זו היא פרי  שיתוף פעולה בין מכון אבני לבין מבשלת הבירה אלכסנדר ומציגה את תוצרי התהליך הלימודי של בוגרי קורס תלת ממד שנה ג’.

במסגרת הקורס שמעו הסטודנטים הרצאה של אורי שגיא, הבעלים של מבשלת אלכסנדר, על הרצונות והצרכים של המבשלה במיתוג הבירה החדשה. “אנו מאמינים שמוצר איכותי צריך גם להיראות טוב ולהיות ארוז באריזה שהיא גם יפה ומושכת וגם משדרת את ערכי המותג,” הסביר שגיא במהלך ההרצאה.
בהמשך, בהנחיית המעצבת אביגיל טלמור עיצבו הסטודנטים מארז לצמד בירות וכרזה התומכת ברעיון העיצובי לבירה חדשה של המבשלה שצפויה לצאת בקרוב.

המטרה – לאפשר לסטודנטים להתנסות בעיצוב וביצירה חופשית של מארזים שיכולים לצאת לייצור המוני. הסטודנטים עשו שימוש בחומרים מקוריים ועיצבו מארז מחזיר אור אופנתי ובטיחותי לרוכבי האופניים האורבניים, מארז קלקר עם קרחון נשלף השומר על הקור של הבירה, מארז זוהר בחושך לבילוי לילי, מארז מתכת גברי שהופך לכלי עבודה, מארז ממוחזר מעיסת נייר ועוד.

עיצוב: ויקה גרבר. צילום: משה דבורקין
עיצוב: ויקה גרבר. צילום: משה דבורקין

צוות השופטים – שגיא, טלמור, המעצבת יעל ירזין, העיתונאי יאיר גת, ומנהל מחלקת תקשורת חזותית באבני צבי פדלמן – הסתובב, בחן את העבודות ובמהלך הערב הכריז על העבודות הזוכות.

עבודתה של הסטודנטית רוני נקש נבחרה במקום הראשון. השראתה של נקש הייתה שוויץ – הדגל וערכים של אסתטיקה ודייקנות. המארז שעיצבה נקש משקף את הניגודים שמייצגת הבירה: מצד אחד – הצב איטי, בפנים רך ובחוץ קשה, מצד שני – בלוגו של המבשלה מופיע צב עם כנפיים, צב מהיר.

במקום השני זכתה אנה קנטור, שהכינה אביזר אופנתי דמוי תיק מ- PVC. במקום השלישי זכתה נלי שילוח, שעיצבה מארז שמזכיר את השלט “נא לא להפריע” במלון. ההשראה לעיצוב באה מהמילה “בוטיק” שמשותפת למבשלת אלכסנדר ולמלונות היוקרתיים.

עיצוב: נלי שלוח. צילום: אלי בורצנקו
עיצוב: נלי שלוח. צילום: אלי בורצנקו
עיצוב: דניאל אלתר. צילום: אלי בורצנקו
עיצוב: דניאל אלתר. צילום: אלי בורצנקו
עיצוב: יקטרינה ליאסינוב. צילום: יח"ץ
עיצוב: יקטרינה ליאסינוב. צילום: יח”ץ

* * *

עוד על בירות בוטיק ישראליות

כשלאון ושמולץ נפגשו / הבירה של גלן ויסקי בר
על שוק החקלאים בנמל יפו ובירה “אש” של הדובים
My Romance With Israeli Craft Beer – Part 1
My Romance With Israeli Craft Beer – Part 2
הדג לבן עושים בירה ישראלית / סמואל אדמס לונגשוט 2011

* * *