חזרה מהעתיד? 2048 מעולם לא היתה קרובה יותר

גבר הטריד עוברים ושבים בקאספר, ויומינג. לטענתו, חזר בזמן משנת 2048 במטרה להתריע מפני פלישת חייזרים. הוא הופתע לגלות שהגיע לשנת 2017. כיוון להגיע לשנת 2018. אופס, תקלה…

מעניין שלא הופתע לגלות שהוא בקאספר, ויומינג. קאספר? מישהו יודע ויכול להראות לי על המפה איפה נמצאת? ולמה שהחייזרים יגיעו דווקא לשם? מה יש (להם) לחפש שם? יש שם משהו שאנחנו לא יודעים? (האמור בלשון זכר מכוון, כמובן, לשני המינים. אשה שיודעת – מוזמנת לענות).

כך או כך, המשימה של בריאן ג'ונסון ן ה-27 נקטעה באיבה כשהמשטרה עצרה אותו על שוטטות בשכרות.

לטענת המשטרה, כשנעצר דרש ג'ונסון לדבר עם "הנשיא". של העיר קאספר? אולי התכוון לטראמפ? זה עוד גבולי. את השכרות הסביר ג'ונסון בכך שהמעבר בזמן התאפשר רק לאחר שהחייזרים מילאו את גופו באלכוהול והעמידו אותו על משטח ענקי. כאן גם אני כבר חשדתי. למה שהחייזרים יסייעו לג'ונסון? הרי משימתו היא להזהיר את תושבי קאספר, או את כלל תושבי כדור הארץ, מפני פלישה עתידית שלהם? לא הגיוני. אולי הוא הערים עליהם ולא סיפר להם למה הוא באמת רוצה לחזור לשנת 2018? או אולי החייזרים האלה כל כך בטוחים בעצמם שלא אכפת להם. ייתכן שהם יודעים משהו שאנחנו לא יודעים? או שגם הם חטאו ביוהרה שתמיד היתה מפלתם של רשעים ושל גיבורים טראגיים. או גם וגם.

אני מניחה שאם ג'ונסון יתמיד בטענותיו לאחר שיתפכח/יתפקח יוסיפו לסעיף השוטטות בשכרות גם סעיף פסיכיאטרי.

נזכרתי בעלילה של 12 הקופים, סרטו של הבמאי טרי גיליאם.

ואם אנחנו בענייני נוסעים בזמן, אז איך אפשר בכלל לאמת טענה מסוג זה? אולי הוא כן דובר אמת? אולי הוא לא, אבל מה עם הבא שיטען טענות כאלה? ומה יקרה כשההוא שחזר מהעתיד יפגוש את דמותו בהווה שלנו? האם יזהה אותה?

וגם נזכרתי בסרט המזח (La Jetée) של הבמאי כריס מרקר. יצירת מופת משנת 1962. 12 הקופים הושפע ממנו משמעותית. אולי הוא אפילו רימייק. הזדמנות טובה לצפות בסרט. במיוחד אם לא צפיתם בו עד כה.

נ.ב: סרט ההמשך של בלייד ראנר שיצא לאקרנים השבוע, מתרחש בשנת 2049. שנה אחרי השנה שממנה חזר ג'ונסון, לטענתו. ב"בלייד ראנר" אין חייזרים. אז כנראה שהתגברנו עליהם. סוף טוב הכל טוב. שמישהו יעדכן את ג'ונסון ויכבה את האור. היו שלום ותודה על הדגים.


עוד על המזח באתר Criterion

על בריאן ג'ונסון בעיתון Independent; באתר FOX News; ובאתר K2 Radio

//

Site Footer

Sliding Sidebar

על אודותיי

על אודותיי

אני כותבת וקוראת, עורכת ומצלמת. ללא גלוטן וחלב. אוהדת מירוצי אופני כביש וכדורגל. באתר זה, במרחב שהוא רק שלי, אני משתפת מחשבות, רעיונות, מעשים, תחומי עניין, אנרגיות חיוביות, השראה. לפעמים, אני חיה בסרט בו ליהקתי את מורגן פרימן לתפקיד מספר כל-יודע. השנה, תשע"ח, אני סטודנטית שנה שנייה בתכנית הבינתחומית באמנויות לקראת תואר שני (שני) מאוניברסיטת תל אביב. סיימתי בהצטיינות לימודי מאסטר בפקולטה למשפטים. כיום, עצמאית, בעלת עסק לשירותי תוכן ותקשורת שיווקית ועורכת דין פעילה

ציטוט

"בעומק לבי איני מאמין שנחוץ לאדם איזה כשרון מיוחד כדי להתרומם מהאדמה ולרחף באוויר.
אתה עוצם את עיניך; פורש את זרועותיך; נותן לעצמך להתפוגג.
ואז, לאט-לאט, אתה מתנתק מהאדמה ומתרומם. ככה."
[פול אוסטר / "מר ורטיגו"]

אני גם כאן:

מירה-בל גזית © 2017 כל הזכויות שמורות