השעון, הגברת הזקנה ואני

מבוא

מי שעוקב אחרי ענייני הגברת הזקנה בטח יודע שבאוגוסט השנה הציג מותג השעונים היוקרתי הובלו (Hublot) את הסכם החסות החדש שלו עם המועדון. החל מעונת 2012/13 (העונה הנוכחית) למשך שלוש עונות תהיה הובלו ספונסר משני לגברת הזקנה. למותג הובלו נוכחות חזקה בתחום הכדורגל: שיתוף פעולה ארוך שנים עם פיפ”א ועם קבוצות כדורגל כמו מנצ’סטר יונייטד, באיירן מינכן ואייאקס. ועכשיו – גם עם יובה.

פירלו ובופון מאשרים את שיתוף הפעולה עם מותג השעונים היוקרתי הובלו. צילום: Hublot
פירלו ובופון מאשרים את שיתוף הפעולה עם מותג השעונים היוקרתי הובלו. צילום: Hublot

הגברת הזקנה ואני בברצלונה

לפני שאעדכן אתכם בחדשות השבוע, אני עוד חייבת לכם את הסיפור של איך עליתי וירדתי במעלית (כן, רק במעלית, לצערי) בברצלונה עם כוכבי יובה.

זה כבר היה די מזמן. נו טוב, גם אני חלודה וזקנה כמעט כמו הגברת.

בחודש אפריל 2003, באחד מביקוריי בברצלונה, התגוררתי במלון Eurostars Grand Marina בסוויטה צופה אל הים. הכיף הגדול היה להתעורר קצת לפני הזריחה (או לא ללכת לישון) ולראות את השמש מגיחה מהים השקט והרגוע.

מימין: בימי ראשון משחקים פטאנק. שימו לב לשכלול של הגברת: חוט עם מגנט על מנת להקל עליה באיסוף הכדורים. משמאל: שניים מארבעת הצריחים של הכניסה הלא גמורה של גאודי ("לה סגרדה פמיליה"). צילומים: מירה-בל גזית
מימין: בימי ראשון משחקים פטאנק. שימו לב לשכלול של הגברת: חוט עם מגנט על מנת להקל עליה באיסוף הכדורים. משמאל: שניים מארבעת הצריחים של הכניסה הלא גמורה של גאודי (“לה סגרדה פמיליה”). צילומים: מירה-בל גזית

אחר צהריים אחד כשחזרתי מטיול בעיר ראיתי אוטובוס גדול מגיע והכנות קדחתניות בלובי של המלון. בירור קצר העלה, ששחקני יובנטוס הגיעו למלון (שלי!) לקראת המשחק שלהם למחרת מול ברסה ברבע גמר גביע האלופות. אוטוטו תתקיים מסיבת עיתונאים קצרה. עליתי לחדר כדי להחליף בגדים. בכל זאת, יובנטוס.

משחק רבע גמר גביע האלופות בקמפ נואו היה אמור להתקיים למחרת. מכיוון שהמשחק היה “sold out” כבר מזמן, סידר לי הקונסיירג’ תוך כמה דקות טלפון של ספסר (זהו אחד היתרונות של מלון חמישה כוכבים). תוך חצי שעה היו לי כרטיסים למשחק במיקום מעולה, ממש מתחת ליציע העיתונאים וה- VIP. כשחזרתי למלון וגם למחרת נתקלתי בזמברוטה ובקמוראנסי במעלית. החלפנו חיוכים ו”שלום” “שלום” מנומסים. הייתי די המומה מלהרחיב בדיבור. עוד שחקנים הסתובבו במסדרונות המלון ובלובי.

אחרי שמצאתי חנייה יחסית קרוב לקמפ נואו, הלכתי עם נחיל אדיר של צופים לעבר האיצטדיון. התיישבתי במקום כדי לגלות שאכן רואים נהדר.

השופט שרק ואז התחילה ההצגה הטובה ביותר.

מי לא היה שם? דל פיירו ונדווד, זמברוטה וקמוראנסי, תוראם ודווידס (שתמיד מזכיר לי את דוד שלח אותי של “העולם הערב”. גם זה הומור של פעם) וגם בופון, דה בור, פויול, צ’אבי הרננדס, קלויברט, אוברמארס ומוטה. 

בדקה ה- 53 הבקיע נדווד שער!!!!!!!!!!!!!! ראשון ליובה. הידיים שלי התרוממו כלפי מעלה וזינקתי בצרחת “ישששששששששש!” בעברית, כאילו זה משנה משהו למישהו. כל אנשי היציע הסתכלו עליי בתדהמה. אני חושבת שאפילו בתדהמה מהולה בעוינות. שלוש עשרה דקות לאחר מכן, כשצ’אבי הרננדז השווה והאוזניים שלי צלצלו מצעקות חבריי ליציע, היה לי כבר ברור בלי שום צל של ספק שהכרטיס שקניתי היה ליציע של אוהדי ברסה. בהארכה, כשזליאטה הבקיע את השער השני ליובה (השער שהביא את יובה אל חצי הגמר על חשבון ברסה) כולם סביבי הסתכלו עלי בזעם אז רק הרמתי קצת את הידיים ושאגתי משמחה בלב. והשאר – היסטוריה.

1+1: קבלו גם סיפור על נדווד

נדווד, שגדול ממני בשנה, היה הרי שחקן נבחרת צ’כיה. ויום אחד רצינו חולצה של נדווד. שיהיה. מסתבר שכשיש משפחה בצ’כיה, לא צריך קשרים.

הסברנו לפטר, בן דודה של אמי שגר בפראג את המשימה. והוא פשוט הלך למחנה האימונים של הנבחרת ו”שאל” את אחת החולצות של נדווד והביא אותה מתנה לאחי.

איך בדיוק הוא עשה את זה? אף אחד לא שואל. ביקשנו – הביא

זה אותו פטר שנוסע עם אישור מיוחד ממשטרת פראג לפיו הוא יכול לחנות בכל מקום כרצונו. כשביקרנו אותו בעיר הוא לקח אותנו לכיכר סטרומצקה (כיכר העיר העתיקה) וחנה ממש על אנדרטת יאן הוס. כשהסתכלתי עליו בתדהמה, רק בגלל שבדרך נסע דרך עשרות שלטי אין כניסה וגם קצת על מדרכות, הוא חייך, הוציא שלט, תרגם לי ונעל את הרכב. לכן כתבתי “שאל” את החולצה. גם אם היו לו כוונות להחזיר, הרי ממילא עכשיו אף אחד כבר לא צריך אותה שם. החולצה עדיין בידינו. 

נדווד מתאמן לקראת קריירה חדשה? מימין: ריקארדו גוואדאלופה, מנכ"ל הובלו. צילום: Hublot
נדווד מתאמן לקראת קריירה חדשה? מימין: ריקארדו גוואדאלופה, מנכ”ל הובלו. צילום: Hublot

השבוע ביקר פאבל נדווד, שמכהן בדירקטוריון מועדון הכדורגל של יובנטוס, במפעל השעונים של של הובלו שמצוי בעיר ניון (Nyon) שבשוויץ. הוא זכה לסיור מקיף במפעל ולהסברים על תהליך עיצוב ובניית השעונים ובמיוחד התעניין בהתקדמות העיצוב והבנייה של השעון הרשמי של יובנטוס שיושק במהלך שנת 2013.

ביקור ידידותי ומלא חוויות לפני חגיגות סוף השנה.

ריקארדו גוואדאלופה, מנכ"ל הובלו, מסביר לנדווד איך מייצרים שעוני יוקרה. צילום: Hublot
ריקארדו גוואדאלופה, מנכ”ל הובלו, מסביר לנדווד איך מייצרים שעוני יוקרה. צילום: Hublot
חייכו למצלמה. צילום: Hublot
חייכו למצלמה. צילום: Hublot

//