הישרדות אולסטארס / אירוע בלוגרים

הישרדות, אירוע בלוגרים

פרק ראשון: כל ההתחלות קשות

יום שלישי, הראשון ליוני 2010, שעה 16:30. עשרים בלוגרים שמעולם לא נפגשו יצאו למסע בדרך לכאן, לאחד המקומות הנידחים והבתוליים ביותר על פני כדור הארץ.

הם השאירו מאחור את החיים הנוחים כדי להשתתף בהרפתקאה של פעם בחיים.

היעד – יער בן שמן. אחד מגושי היערות הגדולים במדינה, מפעל הייעור הישראלי שאין לו אח ורע בעולם. לכאן באים מבקרים רבים בשבתות ובחגים כדי לבלות ולנפוש בצל האילנות.

על האדמה הזו, זרועת ברושים ואורנים, ידרכו בקרוב הבלוגרים. ולמרות שהם לא מכירים זה את זה, יש להם רק אחד את השני.

20 בלוגרים. 2 קבוצות. רק אחת מנצחת.

[הפסקת פרסומות קצרה ותכף חוזרים]

כולם אומרים לי שאני חיה בסרט. יש שאפילו הגדילו עשות וציינו לזכותי, שאני כותבת את התסריט, מביימת, משחקת בתפקיד ראשי וגם כותבת חוויות אחר-כך. תמיד רציתי קריין רקע בסרט שלי. אמנם מורגן פרימן הוא הבחירה הראשונה, אבל אתמול בהחלט יכולתי לשמוע את קולו של גיא זו-ארץ מלווה את הנסיעה שלנו, הבלוגרים, לאירוע הישרדות אולסטארס שארגן ערוץ 10. והוא המשיך בראשי ללא לאות…

מירה-בל גזית Mirabelle Gazit

ערב טוב לכולם. ראשי הקבוצות כבר התנדבו: מירה-בל תנהיג את הקבוצה האדומה ומיכל –  את הקבוצה הכחולה. הספקתן להכיר את החברים ועכשיו יש לכן תמונה ברורה מי החזקים ומי החלשים. עכשיו עליכן לבחור את חברי קבוצותיכם. בלוגרים זכרו, בשביל להישאר במשחק, כל אחד מכם יצטרך להוכיח גם יכולות פיזיות וגם יכולות חברתיות. זהו יום גורלי בשבילכם. קבוצה אחת לא תזכה בניצחון הנכסף וחבריה ייצאו מהיער בבושת פנים.

“היינו בלחץ של זמן, אבל היה לי די ברור את מי אני רוצה בקבוצה שלי. לשנייה לא הייתי מרוכזת וגיליתי שמיכל כבר הגיעה לטמיר.”

“החלטתי לא להישבר. הבנתי שאין קשר בין הניצחון לכוח פיזי, ובחרתי את חברי הקבוצה האדומה, בלוגרים ובלוגריות אחד-אחד.”

הקבוצה האדומה - מנצחים

פרק שני: משימה ראשונה

בפרק הקודם: ברוכים הבאים להישרדות. עוד לפני שהספיקו להתרשם מהנוף, הבינו הבלוגרים שהמשחק כבר החל. שתי קבוצות חדשות נולדו: האדומה והכחולה. שתי קבוצות שנלחמות אחת נגד השניה. הקבוצות כבר קיבלו הסבר קצר על המשימה הראשונה שלהן והקרב החל. אחרי שני סיבובים מובילה הקבוצה הכחולה.

“למרות ההפסד בשני הסבבים הראשונים לא איבדנו מוטיבציה או את האמונה ביכולת שלנו – האדומים – לנצח.”

“להגברת המוטיבציה צבענו את עצמנו בצבעי מלחמה. וזה ליכד אותנו מבחינה חברתית לקראת הסיבוב הגורלי.”

אדומים וכחולים, בסיבוב השלישי והאחרון מוכפלות הנקודות עבור הפגיעות ואתם מחליפים מחנות. שיהיה בהצלחה!

“כשנגמרה לי התחמושת חזרתי למתחם המוגן, וגיליתי שנותר רובה-צבע עם תחמושת. לקחתי אותו וחזרתי למשחק.”

“שמחנו מאוד. קיבלנו הזדמנות לניצחון, כשהנקודות הוכפלו, והיה לנו ברור שאנחנו ננצל את הסיבוב הזה עד תום ונצא גדולים”.

האדומים: נתתם מעצמם הכל, ואפילו יותר מזה. הוכחתם שיתוף פעולה וחברות, כל הכבוד על הניצחון.

“הרגשתי נהדר, הרגשתי גאווה. הבחירות שעשיתי התבררו כנכונות.”

האדומים והכחולים, בלוגרי שתי הקבוצות, המשימה הזו הוכיחה שקבוצה חזקה היא קבוצה שעובדת בשיתוף פעולה.

“היה לנו ברור שננצח, אבל זה לא היה קל. בשני הסיבובים הראשונים הובילה הקבוצה הכחולה, אולם אז התחולל מהפך ואנחנו הראינו מה אנחנו שווים באמת.”

מירה-בל גזית Mirabelle Gazit

פרק שלישי: הבלוגרים פוגשים את השורדים

חזרנו מהמשימה פצועים וחבולים. אני נעקצתי על-ידי טוואי תהלוכה ארסי, שלא הבין עם מי הוא מתעסק, והחלה להתנפח לי הזרוע. הישרדות כבר אמרנו?

החום והפעילות הגופנית החלו לתת את אותותיהם. שמחנו לגלות שבערוץ 10 חשבו עלינו ולא נדרשנו למשימת אוכל. במתחם חיכו לנו אוכל ושתייה. הג’ינג’י מקייטרינג “שף בטבע” הכין לנו פיצות קטנות על בגט, עם תוספות של פסטו, טפנד, ממרח עגבניות וטונה בצד.

אוכל, קדימה, אוכל

הרמנו כוסית לחיי הקבוצה האדומה, וממש כמו ב”הישרדות” החלטנו שלא לחלוק את האלכוהול עם הכחולים המפסידים. בסוף נשברנו והצענו להם קצת ממה שנשאר…

אביגיל פרל

ואז החל החלק המרתק, שדרש מאיתנו ישיבה נינוחה. פגשנו שניים מהשורדים הנוכחיים בעונת “הישרדות אולסטארס”, שתחל ביום ראשון הקרוב. גיא גולד מקבוצת האוהדים ואביגיל פרל (שהשתתפה בהישרדות הפיליפינים) מקבוצת השורדים. כל אחד מהם מייצג תפיסה שונה לחלוטין של המשחק. 

גיא גולד, אוהד שרוף של הסדרה, למד כל מהלך, אסטרטגיה וטקטיקה לפני שהגיע למשחק. אבל, כפי שהודה, החיים גדולים מכל תסריט מוקדם, והאינטראקציה עם חברי הקבוצה האחרים טרפה את כל הקלפים.

אביגיל פרל, לעומתו, שידרה בהישרדות איי הפנינה את התדמית התמימה, וכך גם תכננה להמשיך. היה לה יתרון שכבר ידעה, בכללי, למה לצפות. דרך אגב, למתעניינים, אביגיל, סטודנטית לממשל, כבר לא מחפשת חתן, ומאז הישרדות איי הפנינה יש לה סדר עדיפות שונה בחיים.

גיא גולד

ולסיום, ראינו קטע מהפרק הראשון של העונה החדשה של “הישרדות אולסטארס”. 15 דקות מרתקות, מותחות, מפתיעות של משימתם הראשונה של השורדים. כבר היינו בטוחים שהנה, השבט הזה והזה מוביל וינצח, ואז התחולל מהפך מפתיע. וחוזר חלילה. עד שהסברנו לעצמנו למה ברור שהניצחון הוא שלהם ואיך בעצם זה “היה בארורררר”, הופתענו לגלות שהמשחק ממש לא הסתיים והפתעה אורבת מעבר לפינה. קטע שמבטיח עונה שלמה של אדרנלין זורם גם בקרב “שורדי ושורדות הכורסה”, ואני אהיה אחת מהם.

* * *

** תודה מיוחדת לליאת, הצלמת שליוותה אותנו מטעם ערוץ 10 על הצילומים; לצוות אדרנלין על ההדרכה בפיינבול, ולג’ינג’י מקייטרינג “שף בטבע”. וכמובן לצוות מחלקת האינטראקטיב של ערוץ 10.

* * *

לתחילת הפוסט
לדף הבית»