באמצע | המחלקה לעיצוב תעשייתי HIT

 

במסגרת שבוע העיצוב של חולון תתקיים, כמדי שנה, תערוכת אמצע של המחלקה לעיצוב תעשייתי ב- HIT, המכון הטכנולוגי חולון.

השנה תעסוק התערוכה בנושא “מהדף אל המדף” והסטודנטים יחשפו את תהליך העיצוב משלב הסקיצה עד למודל הסופי. צוות ההפקה והאוצרות החליט לחשוף את הקרביים של המחלקה ולהוליך את המבקרים באותו מסלול שעובר הסטודנט משנה א’ ועד פרויקט הגמר, דרך קורסי הבחירה וההתמחויות השונות.

יהודה הילמן - "מזכרות". צילום: יח"ץ
יהודה הילמן – “מזכרות”. צילום: יח”ץ

לצד העבודות המוצגות, תיפתח כמיטב המסורת חנות סטודנטים בה ימכרו פרויקטים שנעשו במהלך הקורסים השונים.

עיצוב: אלכס חייקין. צילום: יח"ץ
עיצוב: אלכס חייקין. צילום: יח”ץ

השנה תערוכת “באמצע” מארחת את סטודיו אנדר (“under”), שהוקם על-ידי ערן גל-אור, ליאת אקרמן ועומר מרזל, בוגרי המכון הטכנולוגי בעיצוב תעשייתי. הסטודיו עוסק בפיתוח הדפסה קרמית תלת-מימדית באמצעות מדפסת אותה בנה גל-אור כחלק מפרויקט הגמר שלו. את המסקנות שלהם מהתהליך הם מתרגמים לאובייקטים קרמיים מודפסים אשר נמכרים בחנויות עיצוב, גלריות וחנויות מוזיאון בארץ ובעולם.

במקביל, תיפתח תערוכת “באמצע” נוספת, במתחם התחנה בנווה צדק, בה יציגו סטודנטים מצטיינים של המחלקה לעיצוב תקשורת חזותית כרזות, איורים, אפליקציות, מיצגים אינטראקטיביים, סרטונים ועוד. התערוכה תוצג בהקרנה על הקירות. אוצרת התערוכה ג’ודית אשר.

פתיחת התערוכה: יום רביעי 16 באפריל 2014 בשעה 19:30 נעילת התערוכה : יום רביעי 23 באפריל

המחלקה לעיצוב תקשורת חזותית ב-HIT מכון טכנולוגי חולון בראשותו של תמיר שפר, חושפת את תהליך הלימודים שלה, בתערוכת עבודות מצטיינות של סטודנטים ממגוון הקורסים הנלמדים.

אוצרת התערוכה ג’ודית אשר. התערוכה תפתח בחלל הממוקם במתחם “התחנה” בין יפו לתל-אביב, בבניין המיועד לשימור אשר נבנה ב 1892, בשל אופיו הייחודי של הבניין העבודות הנבחרות תוצגנה בהקרנה בלבד על ציר זמן.

ג’ודית אשר  אוצרת התערוכה : “מטרת התערוכה להציג לראווה את פרי יצירתם של הסטודנטים במחלקה לתקשורת חזותית ב HIT מהשנים א’ ב’ ג’ ו-ד’ ואת התוצאות הנולדות מתהליכי העבודה המגוונים.

מתוך העבודות בפורמטים ומדיומים השונים נבנה לצורכי התערוכה רצף על פי הקשר רעיוני וצורני, ללא בידול שנים ושמות סטודנטים כך שתתקבל בסופו של דבר קשת של העשייה רבת הרבדים,

המאפיינת את המחלקה לתקשורת חזותית בפקולטה לעיצוב, במכון הטכנולוגי חולון”.

Untitled-1

התערוכה היא חלק משבוע העיצוב של חולון 2014, שיתקיים בחול המועד פסח, במסגרתו יתקיימו מגוון אירועים ותערוכות לכל המשפחה וכן כנס מקצועי. הכניסה לכל האירועים היא חינם (כולל כניסה למוזיאון העיצוב).

שבוע העיצוב בחולון הוא אירוע שנתי, הנערך בפעם הרביעית, ומתקיים כחלק מחזונה של העיר חולון להיות מוקד לאומי לעיצוב וזירה בינלאומית לחדשנות בתחום זה. במרכזו של השבוע עומדת תערוכה חדשה ומקורית במוזיאון העיצוב חולון: “משחקים במוזיאון העיצוב”. בגלריות העירוניות יתקיימו תערוכות עיצוב וכך גם ברחבי העיר, במתחם HIT , במרכז הישראלי לאמנות דיגיטלית, בקניון חולון ובאזור התעשייה – במרכז עזריאלי החדש ובפיטרו. במתחם המדיטק יתקיימו פעילויות עיצוב לקהל הרחב.

* * *

מה? תערוכת “באמצע”
כמה? חינם!
איפה? בחלל האלטרנטיבי בנמל יפו, מחסן 2
מתי? מיום רביעי 16 באפריל ועד יום רביעי 23 באפריל 2014. פתיחת התערוכה: יום רביעי 16 באפריל 2014 בשעה 20:30; שעות הפעילות: ראשון-חמישי ושבת בין השעות 10:00-22:00, שישי וערבי חג בין השעות 9:00-16:00.

* * *

לקריאה נוספת: 
פלה, מוריניו ובריטו נפגשים לשעון | קמפיין הובלו מונדיאל
עוגת החלומות של סווטש והוצ’ולי | Dreamcake
סבינה סעד: איורים על ניירות עטיפה
מהמגרש לקנווס: פפסי חוגגת כדורגל ואמנות

* * *