אותה הגברת, לא מסוננת. גולדסטאר Unfiltered

ששים ושלוש שנים לאחר השקתה של בירה “גולדסטאר”, וכשנתיים לאחר השקת ה”בלק רוסט”, מציעה לנו “טמפו” את ה”גולדסטאר Unfiltered”. המתכון זהה לזה של הבירה המוכרת, אולם להבדיל מה”גולדסטאר”, הבירה החדשה – כשמה כן היא – אינה עוברת את תהליך הסינון האחרון לפני הביקבוק.

והתוצאה – בירה מעורפלת, מעוטרת בראש קצף מרשים שלא מספיק לקרוס לפני שרוב הכוס חוסלה ומותיר אחריו שובל תחרה יפהפה ופוטוגני. אין לי ספק שעוד אטעם ואעביר רשמים נוספים לגבי הבירה, אולם בהרחה ראשונית, הריחה ה- Unfiltered, מלתת ועם מעט מתקתקות פירותית. לבירה גוף מלא יותר מזו של הבירה הרגילה (טוב, מדובר בבירה לא מסוננת) וטעמים עשירים יותר. הלגימה הראשונה היתה מתקתקה והתחברה לארומה. לאחר הלגימה השנייה כבר הצטברה בחך מרירות עדינה ונעימה.

מהפכה? – אולי לא, כי בסופו של יום הבירה מכוונת לקהל הרחב של אוהבי ה”גולדסטאר”, אולם אין ספק שמדובר בשדרוג משמעותי מבית טמפו, שיככב הקיץ הזה בחנויות ובברים.

בימים בהם מתחדש המאבק בועדת הכספים בעניין הטלת מס הקניה על הבירה, מספקת לנו טמפו עוד בשורה טובה: המחיר המומלץ לצרכן לבקבוק בירה (330 מ”ל) יעמוד על 7.99 ש”ח. “גולדסטאר Unfiltered” תושק תחילה בבקבוקים במהדורה מיוחדת בחנויות אלכוהול נבחרות, ובחבית מזיגה בברים ובפאבים נבחרים. בהמשך תושק ברשתות השיווק לצד גולדסטאר המקורית.

* * *

צילום בקבוק: יח”ץ; הביקורת נכתבה עבור אתר “Beers” ופורסמה בו לראשונה.